Darmowe assistance podróżne do ubezpieczenia „Sposób na przyszłość” w ING Życie”

0
1058

Zawierając do połowy lipca ubezpieczenie „Sposób na przyszłość” z nowym pakietem umów dodatkowych „Milion w pakiecie” klienci ING Życie, mogą liczyć na darmowy „Assistance w podróży zagranicznej”. Nowa oferta pojawia się niemal dokładnie w pierwszą rocznicę debiutu rynkowego produktu.

Oferowane przez nas ubezpieczenie „Sposób na Przyszłość” w wersji wakacyjnej to nowy pakiet umów dodatkowych „Milion w pakiecie” ze zniżką w wysokości ponad 21%. Dodatkowo każdy klient, który zdecyduje się na nowy pakiet otrzyma od ING Życie „Assistance w podróży zagranicznej” za darmo. – mówi Katarzyna Osińska, Product Manager w ING Życie.

Specjalistka podkreśla, że dostępne w ramach oferty assistance zapewnia pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach, np.: gdy zachorujemy, złamiemy nogę czy odniesiemy obrażenia będąc zagranicą. – Rozwiązanie to pokrywa koszty leczenia, pobytu w szpitalu oraz transportu medycznego. Zakres assistance to także ubezpieczenie bagażu podróżnego. – dodaje Katarzyna Osińska.

Oferta darmowego „Assistance w podróży zagranicznej” jest limitowana oraz dostępna tylko z polisą „Sposób na przyszłość” w opcji „Milion w pakiecie”.

Pierwsze urodziny polisy

Właśnie mija rok, od kiedy flagowy produkt ING Życie „Sposób na Przyszłość” pojawił się na polskim rynku.

Zgodnie z przyjętą przez nas strategią bycia liderem rynku ubezpieczeń w zakresie innowacji, etyki oraz satysfakcji klienta, zależało nam przede wszystkim na tym, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy często komunikowali nam, że ubezpieczenia są skomplikowane. Chcieliśmy, aby otrzymali proste, dopasowujące się do ich potrzeb ubezpieczenie. Dlatego zmieniliśmy nie tylko sam produkt, ale również wprowadziliśmy nowe przejrzyste materiały komunikacyjne. Ważne dla nas jest, aby klient wiedział co kupił. Dlatego ubezpieczenie zostało jasno skonstruowane i nie zawiera żadnych ukrytych opłat. – mówi Tomasz Bławat, prezes ING Życie.

Towarzystwo sprzedało dwukrotnie więcej polis „Sposób na Przyszłość” niż zakładano w planach.

Ten wynik świadczy o tym, że produkt został bardzo pozytywnie przyjęty przez rynek. Klienci docenili konstrukcję produktu, możliwości jakie daje poprzez dopasowanie się do potrzeb i gotowe rozwiązania. – mówi Katarzyna Osińska.

Z danych ING Życie wynika, że co druga polisa „Sposób na Przyszłość” jest dwuosobowa. Wybierane są głównie pakiety wypadkowe lub chorobowe. Znaczna część składki na ubezpieczenie to część dotycząca ochrony ubezpieczeniowej.

– Jest to szczególnie istotne na rynku, gdzie cały czas królują produkty inwestycyjne. Z naszych badań wynika, że klienci bardzo często nie wiedzą, na co przeznaczane są ich pieniądze i co dokładnie zapewnia im polisa na życie. Polisą, która wyeliminowała powyższe bariery, jest właśnie „Sposób na Przyszłość”. Pracując nad nowym produktem skupiliśmy się przede wszystkim nad tym, aby klienci otrzymali produkt w pełni dostosowany do ich oczekiwań, a głównie do zmieniającej się sytuacji życiowej. – podkreśla Katarzyna Osińska. – Na bieżąco pracujemy nad udoskonalaniem naszej oferty. Wprowadziliśmy już nowe opcje inwestycyjne jak np. IKZE oraz dające klientom wysoki poziom ochrony ubezpieczeniowej oraz atrakcyjne zniżki. – dodaje.

W maju 2012 r. ING Życie rozszerzyło „Sposób na Przyszłość” o nowy pakiet umów dodatkowych „Milion w pakiecie”, który gwarantuje ubezpieczenie na łączną kwotę miliona złotych i dotyczy śmierci w nieszczęśliwym wypadku oraz śmierci w wypadku komunikacyjnym. – Pracujemy również nad rozszerzeniem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Jesienią planujemy wprowadzić całkowitą nowość na naszym rynku. – dodaje Osińska.

Źródło: ING Życie