Ubezpieczenie inwestycyjne Nordea Gwarant – Złota Szansa II w ofercie Nordea Polska TUnŻ

0
978

Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie wprowadziło do sprzedaży kolejny produkt strukturyzowany z gwarancją kapitału. Grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie Nordea Gwarant – Złota Szansa II jest oparte o cenę złota podawaną przez London Gold Market Fixing Ltd.

Nordea Gwarant – Złota Szansa II to produkt trzyletni, oferowany w wersji ze 100% i 98% gwarancją zainwestowanego kapitału (pod warunkiem dotrzymania terminu inwestycji). Konstrukcja produktu przewiduje 12 kwartalnych pomiarów zmian ceny złota, od 14 sierpnia 2012 r., przez 3 lata. Z wartości tych zostaną wybrane4 najwyższe. Będą one zastąpione współczynnikiem zastąpienia (wartością z przedziału od 5% do 20% dla wariantu z gwarancją 98% oraz w przedziale 5% do 15% dla wariantu z gwarancją 100%, dokładna wartość współczynnika zostanie podana w dniu 10 sierpnia 2012 r.). Po tej zamianie, suma 12 wartości  będzie stanowiła premię z inwestycji.

Z Nordea Gwarant – Złota Szansa II klient nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Nie ma podatku od zysków kapitałowych ani od spadków czy darowizn.

Ubezpieczenie inwestycyjne Nordea Gwarant – Złota Szansa II jest dostępne w oddziałach Nordea Bank Polska do 7 sierpnia.

Źródło: Nordea Polska TUnŻ