Zakończona kolejna edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia

0
1127

W Sopocie zakończyła się jedenasta edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia. Przez cztery dni najlepsi windsurferzy z kraju i zagranicy rywalizowali w trzech klasach: RS:One, Raceboard oraz Techno 293.

Tegoroczna edycja regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia była wyjątkowa: w Sopocie debiutowała najmłodsza regatowa klasa windsurfingowa – RS:One, w ramach której deskarze rywalizowali o tytuł Mistrza Europy.

Regaty o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia od czterech lat widnieją w cyklu międzynarodowych regat o Puchar Bałtyku. Sponsorem zawodów jest Grupa Ergo Hestia, sopocki ubezpieczyciel, który wspiera polskich żeglarzy.

W klasie RS:One wygrał Marcin Urbanowicz, zdobywając tym samym mistrzostwo Europy. Wśród kobiet triumfowała, świetnie pływająca od początku regat, Natalia Wójcik. W rywalizacji w Techno 293 7.8 bezkonkurencyjni okazali się Rosjanka Stefania Elfutina i Białorusin Mikita Tsirkun. Klasyfikację Techno 293 z mniejszym żaglem – 5.8/6.8 – wygrali Natalia Czopek-Rowińska i Białorusin Artur Tursukou. W Raceboardzie zwycięstwo zapewnił sobie Grzegorz Pinkowski.

Trasa sopockich regat przebiegała blisko brzegu, dlatego kibice mogli podziwiać rywalizację bezpośrednio z plaży obok klubu SKŻ Ergo Hestia Sopot. Warto dodać, że zawodnicy w klasie RS:One walczyli nie tylko o medale mistrzostw Europy, ale również o nagrody pieniężne. Zwycięzcy otrzymali do podziału 2 tys. dolarów.

To już drugi tydzień, gdy kibice skupieni wokół Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot mogą przeżywać żeglarskie emocje na najwyższym poziomie.  Rywalizacja o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia rozpoczęła się dzień po zakończeniu regat Ergo Hestia Cup – Mistrzostw Europy klasy 29er.

Źródło: Ergo Hestia