Milionowy rachunek emerytalny w Generali OFE

0
1013

Z końcem lipca br. Generali OFE pozyskał milionowego Klienta. ZUS przeprowadził drugie w tym roku losowanie do otwartych funduszy emerytalnych. Do 3 OFE przydzielonych zostało łącznie 178 964 Klientów. W wyniku tego losowania Generali OFE pozyskał 59 654 członków, przekraczając tym samym próg 1 miliona prowadzonych rachunków emerytalnych.

Wśród ponad miliona Klientów Generali OFE przeważają mężczyźni (54%). Blisko jedną trzecią klientów stanowią osoby w wieku 25-30 lat. Najmłodszy członek OFE zaczął oszczędzać na swoją emeryturę w Generali w wieku 16 lat. Ponad 30% członków Generali OFE pochodzi z miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

– „To szczególny moment dla Grupy Generali, zwłaszcza naszego funduszu emerytalnego, któremu zaufało już milion Klientów. Pokazuje to, że  osiągane przez nas bardzo dobre i powtarzalne wyniki inwestycyjne owocują coraz wyższym zaufaniem, jakim obdarzają nas Klienci. Od początku roku OFE Generali rozwija się bowiem w tempie niemal  4-krotnie szybszym niż średnio nasi konkurenci, a do OFE Generali codziennie zapisuje się średnio ponad 600 osób. To dla nas powód do dumy, że coraz więcej Polaków docenia, że skutecznie pomnażamy ich kapitał emerytalny, bo pozwala nam to plasować się wśród największych OFE na rynku.” – mówi Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Losowanie do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968r. i po podjęciu pierwszej pracy bądź rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej nie wybrały samodzielnie żadnego Otwartego Funduszu Emerytalnego.

W losowaniu uczestniczyły 3 fundusze, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich funduszy. Z losowania wyłączone zostały trzy największe, pod względem liczby członków, fundusze emerytalne.
W wyniku losowania Generali OFE, PKO BP Bankowy OFE pozyskały po 59 654 klientów, a Amplico OFE 59 656.

„Jesteśmy dumni z miliona kont emerytalnych w Generali OFE. Zdajemy sobie także sprawę, że rosnąca liczba Klientów to także większa odpowiedzialność. Dlatego też przykładamy najwyższą wagę do skuteczności naszej strategii inwestycyjnej polegającej na konsekwentnym zarządzaniu aktywami pozwalającym na powtarzalnym osiąganiu atrakcyjnych stóp zwrotu zarówno w czasach hossy, jak i bessy.” – dodał Rafał Markiewicz, Członek Zarządu Generali PTE..

Generali OFE nagradzany
Fundusz emerytalny Generali był wielokrotnie nagradzany za swoje powtarzalne, bardzo dobre wyniki inwestycyjne przez prestiżowe środowiska opiniotwórcze. W 2010 r. Generali OFE zajmował czołowe pozycje w zestawieniach 3-letnich stóp zwrotu publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powszechne Towarzystwo Emerytalne Generali w ubiegłym roku zostało drugi raz z rzędu laureatem zestawienia Najlepszych Instytucji Finansowych, które przygotowała redakcja dziennika „Rzeczpospolita”(22.06.2011r.), a w styczniu 2012 r. znalazło się na szczycie rankingu najlepszych funduszy emerytalnych „Gazety Wyborczej” (17.01.2012r.).

W najbliższym czasie Generali OFE poinformuje swoich nowych członków o wyniku losowania.

Źródło: Generali