Prudential rozpocznie działalność na polskim rynku ubezpieczeniowym w 2013 roku

0
1155

Prudential UK & Europe oficjalnie potwierdził dziś swoje plany wejścia na rynek ubezpieczeń na życie w Polsce. Ubezpieczyciel otrzymał już wymagane zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz brytyjskiego nadzoru finansowego (Financial Services Authority) na otwarcie sieci sprzedaży w całym kraju. Firma Prudential Polska ma rozpocząć działania sprzedażowe w 2013 roku.

Rob Devey, prezes Prudential UK & Europe powiedział: „Rozpoczęcie działalności w kraju, którego gospodarka wyróżnia się obecnie na tle Europy, jest dla nas unikalną szansą. Przed II wojną światową Prudential wypracował sobie w Polsce wysoką pozycję i doskonałą renomę. Wierzymy w powtórzenie tego sukcesu, po zakończeniu procesu ponownego wejścia na ten rynek w najbliższych miesiącach. Co więcej, spodziewamy się jeszcze lepszych efektów naszych działań, powodowanych m.in. korzystnymi czynnikami demograficznymi.”

Do roku 2020 Polacy należący obecnie do grupy wiekowej 30 – 50 lat i będący głównymi nabywcami ubezpieczeń na życie, stanowić będą 29 proc. ogółu populacji w Polsce1. Szacuje się, że rynek ubezpieczeń z regularną składką utrzyma przez najbliższe 5 lat tempo wzrostu na poziomie 10 proc. rocznie, potwierdzając rosnący popyt na ubezpieczenia na życie na polskim rynku.

Prezesem Prudential Polska został Abhishek Bhatia, związany z projektem od początku 2011 roku. Poprzednio w ramach międzynarodowej działalności Prudential Group odpowiadał za strategie, realizację wyników finansowych oraz zarządzanie biznesem na dynamicznie rozwijających się rynkach azjatyckich, takich jak Hong Kong czy Malezja.

Wypowiadając się o planach uruchomienia firmy Prudential Polska, Abhishek Bhatia powiedział: „Przed nami wyjątkowa szansa, aby uczynić Prudential jednym z wiodących ubezpieczycieli na życie w Polsce. Nasza firma już od 160 lat wspiera kolejne pokolenia w oszczędzaniu na przyszłość, opierając się nazasadach rozsądnego inwestowania, silnym zapleczu finansowym i najwyższych standardach obsługi klienta. Czerpiąc z naszych doświadczeń z działalności w Wielkiej Brytanii i na świecie, połączonych z kompetencjami i znajomością lokalnego rynku polskiego zespołu Prudential, zamierzamy odegrać istotną rolę w budowaniu kultury oszczędzania w Polsce.”

„Doceniamy istotny wkład oraz wsparcie jakie otrzymaliśmy od organów nadzoru w Polsce i Wielkiej Brytanii, przy opracowywaniu planów naszej działalności na polskim rynku. Obecnie intensywnie przygotowujemy się do zaprezentowania w ciągu kilku miesięcy unikalnej oferty rozwiązań finansowych dla polskich rodzin.”

Prudential zainwestuje ponad 150 milionów złotych w budowę struktury w Polsce. Obecnie stworzył już 70 miejsc pracy, z perspektywą wzrostu zatrudnienia do ok. 1 200 do 2015 roku. Centrala spółki mieścić się będzie w Warszawie, zaś sieć przedstawicielstw w głównych miastach powstanie w latach 2013-2014.

Źródło: Prudential