ING Życie dba o satysfakcję klienta

0
1067

Z myślą o satysfakcji klienta większość ubezpieczycieli tworzy nowoczesne produkty, dopasowane do indywidualnych potrzeb nabywców, udoskonala serwis, wprowadza udogodnienia systemowe, dba o jakość obsługi klienta.  ING Życie idzie o krok dalej i zapewnia ochronę, nie tylko ubezpieczeniową.

Strategia ING Życie od kilku lat opiera się na podnoszeniu satysfakcji klienta. Dlatego ubezpieczyciel wprowadza na rynek nowe, innowacyjne produkty oraz dba o wysoką jakość serwisu. Oprócz standardowych elementów tworzących ofertę, zapewnia klientom także dodatkowe benefity. Wyróżnikiem firmy jest sprzedaż ubezpieczeń wraz z wartością dodaną.

„Oferowane przez nas produkty zapewniają ochronę ubezpieczeniową. Wiemy jednak, że nasi klienci mają także inne potrzeby, mniej lub bardziej związane z finansami. Podejmowane przez nas działania, zapewniają więc ochronę znacznie szerszą. Przykładem jest kampania Zrób Rakowi Wspak, promująca z jednej strony ubezpieczenie na wypadek nowotworu Ona i On, a z drugiej – edukująca społeczeństwo w zakresie profilaktyki antyrakowej” – wyjaśnia Marta Pokutycka – Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie.

ING Życie zaprasza klientów na siłownię i badania kontrolne

W ramach kampanii „Zrób Rakowi Wspak” ubezpieczyciel promuje 5 zasad profilaktyki nowotworowej polegających na zdrowej diecie, aktywności fizycznej, systematycznych badaniach, odpowiedzialnym i pozytywnym nastawieniu oraz ubezpieczeniu się na wypadek zachorowania. Dodatkowo prowadzone są specjalne działania pomagające klientom wdrożyć w życie zdrowe zachowania. Przykładem jest przeprowadzona w ubiegłym roku akcja „Aktywuj się!” polegająca na wysyłce do 65 tys. klientów karnetów na siłownię i fitness uprawniających do dwóch wejść na zajęcia sportowe. Klienci, którzy zdecydowali  się na stały karnet otrzymywali korzystny rabat. Dodatkowo wraz z zaproszeniem na siłownię lub fitness zostały wysłane informacje na temat roli aktywności fizycznej w przeciwdziałaniu zachorowaniom na nowotwory. Kolejnym przykładem jest trwająca właśnie akcja promująca badania profilaktyczne. ING Życie zaprasza nowych klientów na USG piersi oraz prześwietlenie klatki piersiowej. Osoby, które zdecydują się na wykupienie umowy dodatkowej na wypadek nowotworu, zostaną objęte nie tylko ochroną ubezpieczeniową, ale także będą mogły sprawdzić stan swojego zdrowia.

ING Życie, jako lider branży wskazuje, że podnoszenie satysfakcji klienta, to nie tylko zapewnianie, jak najlepszych, elastycznych i dopasowanych do potrzeb produktów ubezpieczeniowych. Bardzo istotne z punktu widzenia firmy, jak i jej klientów, jest rozszerzenie opieki również na inne, ważne aspekty życia, np.: zdrowie. Kluczowa w tego typu działaniach jest współpraca z organizacjami, które znają potrzeby klientów w danym zakresie. Przykładowo ING Życie przy akcji polegającej na zapraszaniu na badania profilaktyczne współpracuje ze Stowarzyszeniem Amazonkami. W dzisiejszych czasach, działania firm wykraczające poza zakres umowy handlowej, stają się niezwykle istotnym elementem budowania długotrwałej relacji z klientem. Coraz częściej zaczynają je wdrażać instytucje finansowe.

Źródło: