Signal Iduna przedstawia wyniki finansowe za I kwartał 2013 rok

0
1082

Po I kwartale 2013 r. składka przypisana brutto w spółce życiowej wzrosła o 3% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku, zaś w spółce majątkowej spadła o niecałe 10%. Dzięki optymalizacji działań obie spółki poprawiły swoje wyniki finansowe netto.

W SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A. składka przypisana w I kwartale 2013 r. 9,2 mln zł, co stanowi wzrost o 3% w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. Duży wpływ na polepszenie tego wyniku miał wzrost aktywności sprzedaży w indywidualnych ubezpieczeniach na życie oraz w kanale bancassurance.

Spółka życiowa zamknęła I kwartał br. wynikiem -427 tys. zł i jest on o 10% lepszy niż wynik za I kwartał w roku 2012.

Składka przypisana brutto za I kwartał tego roku w spółce SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. wyniosła 18,9 mln zł, co stanowi spadek o niecałe 10% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Nieco słabiej w tym roku radziły sobie linie ubezpieczeń zdrowotnych i turystycznych, 11% wzrost odnotowano natomiast w linii majątkowej.

Wynik finansowy spółki majątkowej na koniec I kwartału br. wyniósł -4,2 mln zł i jest o 15% lepszy od wyniku za I kwartał w roku 2012.

Źródło: Signal Iduna