Jak zapłacić mniej za OC

0
1115

Cena ubezpieczeń komunikacyjnych wzrosła od początku roku nawet o 11%. Przewiduję się że do końca roku podwyżki cen za ubezpieczenie OC mogą sięgnąć 20 procent.

Pomimo takich podwyżek ceny za OC w Polsce są niskie na tle innych krajów Unii Europejskiej. Wybór polisy samochodowej dla przeciętnego Polaka nie jest łatwym zadaniem. Najczęściej zostają oni z jednym ubezpieczycielem przez kilka lat. Błędne myślą, że najkorzystniejsza cena w zeszłym roku, będzie również najlepszą ofertą w tym roku.

Na cenę ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników, w każdej firmie ubezpieczeniowej prowadzona jest inna polityka cenowa. Wszelkiego typu porównywarki pokazują jak duże różnice w cenie występują. Bardzo ważne jest śledzenie i porównywanie aktualnych cen ubezpieczeń bo można wiele zaoszczędzić.

Dobrym rozwiązaniem dla młodych kierowców, zniżek jest współwłasność pojazdu. Wiele towarzystw oblicza składkę że zniżkami współwłaściciela, który ma ich najwięcej.

Ciekawą ofertą są również pakiety, czyli wykupowanie dodatkowych ubezpieczeń w jednym towarzystwie. Powszechnie stosowany pakiet to OC plus AC, ale niektóre Towarzystwa proponują dodatkowo NNW bądź polise mieszkaniową.

Wiele ubezpieczycieli, aby przyciągnąć do siebie klienta bierze pod uwagę nie tylko ilość zniżek ale dodaje dodatkowo zniżki za posiadanie dzieci lub za wykonywany zawód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here