Połączenie Van Ameyde Group i ProfiBiz

0
1427

Lider krajowego rynku spółka ProfiBiz specjalizująca się w likwidacji szkód, zdecydowała się na połączenie z europejską grupą kapitałową Van Ameyde. Wsparcie grupy pozwoli na poszerzenie portfolio usług obydwu firm.

29 listopada br. Krzysztof Baca, Prezes Zarządu i właściciel ProfiBiz, Agnieszka Kamińska, Wiceprezes Zarządu spółki i Piet Middelkoop, Prezes Zarządu Van Ameyde Group, podpisali umowę o połączeniu.

1 stycznia 2012 r. Van Ameyde Group, międzynarodowa firma specjalizująca w profesjonalnym outsourcingu dla firm z branży ubezpieczeniowej i w zarządzaniu ryzykiem, obejmie większościowe udziały w polskiej spółce.

Nowopowstała spółka Van Ameyde Polska przejęła już dotychczasową działalność Van Ameyde Group na terenie Polski, gwarantując tym samym ciągłość obsługi w zakresie szkód z tzw. zielonej karty oraz czwartej dyrektywy komunikacyjnej.

Ponad dwuletnia współpraca pomiędzy firmami oraz doświadczenie ProfiBiz zaowocowało wspomnianą fuzją.

Od początku działalności ProfiBiz, czyli od 2001 r., firma ta zlikwidowała ponad 100tys. szkód na terenie całej Polski. Firma obsługuje największe polskie towarzystwa ubezpieczeniowe. Spółka współpracowała także z wieloma ubezpieczycielami pomagając im w tworzeniu własnych modeli likwidacji szkód.

W wyniku przejęcia udziałów obecny zarząd ProfiBiz, Krzysztof Baca i Agnieszka Kamińska, zostanie poszerzony o przedstawiciela Van Ameyde Group – Krzysztofa Jabłońskiego, pełniącego także funkcję Dyrektora Zarządzającego Van Ameyde Central and Eastern Europe. W Van Ameyde Polska będzie on odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Połączenie pozwoli na współpracę operacyjną, która zapewni obu firmom  zwiększenie wartości dodanej do dotychczasowych działań. Van Ameyde uzyskuje dostęp do rynku polskiego, a przed ProfiBiz otwierają się nowe możliwości związane z wykorzystaniem 65 letnich doświadczeń Van Ameyde w ponad 28 krajach. – mówi Krzysztof Jabłoński, Członek Zarządu w Van Ameyde Polska.

ProfiBiz Sp. z o.o. powstała w 2001 r. Podstawą jej działalności jest kompleksowa obsługa klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych w zakresie likwidacji szkód głównie komunikacyjnych, majątkowych i osobowych o charakterze masowym. Działalność opiera się na nowatorskich rozwiązaniach wspomagających pracę likwidatorów i rzeczoznawców na terenie całego kraju. Obecnie firma zatrudnia blisko 70 osób. Jej średni roczny obrót wynosi około 7 mln zł.

Van Ameyde Group prowadzi działalność od 1945 r. Spółka oferuje usługi outsourcingu i insourcingu procesów likwidacji szkód na terenie całej Europy. W 48 biurach na terenie 28 państw zatrudnia około 800 specjalistów ds. Szkód, obsługując ponad 360 tys. szkód rocznie dla ok. 450 europejskich towarzystw ubezpieczeniowych. W Polsce Van Ameyde Group reprezentuje obecnie około 250 ubezpieczycieli.