Ubezpieczenia zdrowotne TU Europa sprzedawane przez Voice Contact Center

0
1358

Voice Contact Center – spółka wchodząca w skład Grupy Outsourcing Experts, świadcząca usługi z zakresu call i contact center – wygrała konkurs ofert na sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych dla TU Europa. Podpisanie umowy na czas nieokreślony poprzedzi dwutygodniowa akcja testowa. Ostateczna wartość kontraktu uzależniona jest od osiąganych wyników.

Umowa z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa obejmuje sprzedaż ubezpieczeń medycznych przez telefon. Konsultanci Voice Contact Center odpowiedzialni będą za wszystkie etapy procesu sprzedaży: przedstawienie oferty, przekonanie do niej klienta i dokonanie transakcji. Na potrzeby kampanii TU Europa przygotowała specjalną aplikację, w oparciu o którą w uproszczony sposób jest wyliczana składka ubezpieczenia. Dzięki temu skraca się czas, jaki klient poświęca na kontakt z konsultantem. Polisa jest automatycznie generowana i wysyłana do klienta po rejestracji danych w systemie ubezpieczyciela.

Zespół telemarketerów Voice Contact Center, oprócz starannego przygotowania z zakresu sprzedaży przez telefon i znajomości oferty, przeszedł szkolenia Komisji Nadzoru Finansowego dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych. Każdy z konsultantów uczestniczył w ponad 150 godzinach wykładów, warsztatów i prezentacji m.in. z zakresu ryzyk ubezpieczeniowych, etyki zawodowej czy prawodawstwa związanego z obszarem ubezpieczeń. Wszyscy konsultanci Voice Contact Center pracujący dla TU Europa zdali egzaminy państwowe, poświadczające ich kwalifikacje w tych obszarach.

„Oferowanie polis ubezpieczeniowych przez telefon to strategiczna decyzja TU Europa, podyktowana troską o wygodę klientów. Kluczowa dla nas jest ich satysfakcja, o którą zabiegamy oferując atrakcyjny produkt ubezpieczeniowy i zapewniając wysoki poziom obsługi przez konsultantów. Choć stawiamy pierwsze kroki we współpracy z outsourcerem oferującym rozwiązania z zakresu contact center, chcemy ją intensywnie rozwijać. Obserwujemy rozwój tego kanału, więc wierzę, że współpraca przyniesie obopólne korzyści” – powiedział Przemysław Ćwikła, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Bezpośredniej Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A.

„Niewątpliwie przez ostatnie dwa lata znacznie zwiększyło się zainteresowanie firm ubezpieczeniowych outsourcingiem – potwierdzają to obserwacje wszystkich spółek należących do Grupy OEX. Voice Contact Center rozwija współpracę z największymi ubezpieczycielami na polskim rynku. Po raz pierwszy jednak współpracujemy z Towarzystwem, które nie tworzy tradycyjnej sieci sprzedaży, tylko dociera do klientów bezpośrednio – przez telefon i Internet. Biorąc pod uwagę kraje Europy Zachodniej, w Polsce ta formuła ma jeszcze duży potencjał do wzrostu” – dodaje Adam Kotrych, prezes zarządu Voice Contact Center.

Ubezpieczenie „Szlachetne zdrowie”, oferowane przez TU Europa, zapewnia kompleksową opiekę medyczną w prywatnych placówkach. Obejmuje m.in. porady lekarzy specjalistów (bez skierowania), badania laboratoryjne, zabiegi ambulatoryjne, szczepienia i rehabilitację.

Żródło: TU Europa SA, TU na Życie Europa SA