Liberty Direct laureatem rankingu na Najlepszego Pracodawcę 2012

0
1120

Liberty Direct – jedna z najszybciej rosnących firm ubezpieczeniowych na rynku – została laureatem rankingu Najlepszy Pracodawca 2012. Towarzystwo, które zatrudnia blisko 400 pracowników zajęło 4 miejsce w kategorii dużych firm. Ranking został opracowany na podstawie badania zaangażowania pracowników przeprowadzonego przez firmę doradczą Aon Hewitt w 90 polskich przedsiębiorstwach.

Badanie Najlepsi Pracodawcy prowadzone jest w oparciu o metodologię, która obejmuje: kwestionariuszowe badanie zaangażowania, prowadzone na statystycznie reprezentatywnej próbie pracowników zatrudnionych w danej organizacji, kwestionariusz praktyk HR, zbierający informacje na temat narzędzi stosowanych przez dział personalny, kwestionariusz dla przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej, pozwalający na ocenę funkcji personalnej z perspektywy osób kierujących organizacją oraz wskazujący najważniejsze wyzwania rynkowe i menedżerskie. Organizacja, aby znaleźć się na liście Najlepszych Pracodawców, musi osiągnąć wskaźnik zaangażowania na poziomie minimum 65%. Na miejsce w rankingu wpływa również wynik uzyskany w ramach 4 indeksów: angażującego przywództwa, kultury wysokich wyników, wiarygodnej marki pracodawcy oraz stabilności.

Dzięki wysokiemu zaangażowaniu pracowników utrzymujemy wysoką jakość obsługi Klientów oraz współpracujących z naszą firmą agentów, czy komisów. Przełożyło się to na ponad 50% wzrost, który

osiągnęliśmy w 2011 roku i pierwszym półroczu 2012” – mówi Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Konsekwentne budowanie zaangażowania pracowników jest jednym z kluczowych elementów polityki naszej firmy. Bardzo dobre wyniki w tym obszarze osiągamy dzięki inwestowaniu w rozwój pracowników, w tym w szczególności ich umiejętności kierowniczych. W ramach przyjętej przez nas strategii korzystają oni z rozbudowanego programu szkoleń, a także mentoringu prowadzonego przez członków zarządu firmy” – komentuje Katarzyna Bieńkowska, Dyrektor Personalna Liberty Direct. Blisko 80% osób zatrudnionych w Liberty Direct to pracownicy operacyjni, zajmujący się obsługą Klientów i partnerów biznesowych. To wymagająca praca, dlatego przykładamy szczególną wagę do okazywania im należytego szacunku i uznania dla realizowanych przez nich zadań. Jest to jeden z czynników budujących zaangażowanie naszego zespołu” – dodaje Bieńkowska.

Liberty Direct jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli na rynku. W I półroczu br. firma zebrała 135 mln zł składki przypisanej brutto osiągając 54-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Na jej szybki rozwój największy wpływ ma rozwój sprzedaży w multiagencjach. Firma utrzymuje przy tym wysokie wyniki sprzedaży w kanałach directowych. Liberty Direct ubezpieczyło już blisko 400 tys. pojazdów.

Badanie Najlepsi Pracodawcy (Best Employers Study) prowadzone jest w Polsce od 2006 roku. W ciągu ostatnich 7 lat zostało ono przeprowadzone ponad 600 razy w ponad 460 organizacjach, zatrudniających ponad 400 000 pracowników. W badaniu wzięło udział łącznie 90 firm reprezentujących ponad 51195 respondentów, w tym 3100 pracowników reprezentujących Najlepszych pracodawców oraz 48095 osób zatrudnionych w pozostałych firmach. Badanie było prowadzone w okresie od grudnia 2011 do lipca 2012.

Źródło: Liberty Direct