Produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia na życie od DnB Nord i MetLife Amplico

0
983

Do 25 maja potrwają zapisy na opracowany przez bank DnB Nord i MetLife Amplico nowy produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia na życie Nord 5 stars. Zysk ze struktury nie jest obciążony podatkiem Belki.

Nord 5 stars oparty został na cenach pięciu aktywów – akcjach czterech spółek (Samsung Electronics Co Ltd, GlaxoSmithKline plc, Bank of China Ltd, China Mobile Ltd) oraz na cenie SPDR Gold Shares – największego na świecie funduszu typu ETF inwestującego w złoto, notowanego na giełdach w Nowym Jorku, Tokio, Hong Kongu i Singapurze.

Ubezpieczenie Nord 5 stars to maksymalnie 3 letni produkt, który dzięki zastosowaniu opcji auto call może zakończyć się wcześniej. Jeśli po roku od daty rozpoczęcia ubezpieczenia (1 czerwca) ceny wszystkich aktywów wzrosną lub będą równe wartości początkowej – wówczas produkt kończy się automatycznie, a klient otrzymuje 100% zainwestowanej składki plus premię w wysokości od 8% do 11%. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony po roku, ponowny „odczyt” zostanie dokonany po dwóch latach. Jeśli wówczas ceny aktywów będą równe bądź wyższe od wartości początkowej, ubezpieczenie zakończy się wypłatą premii w wysokości od 16% do 22% zainwestowanej składki. Analogicznie – w przypadku spełniania warunku po trzecim roku, klient otrzyma premię w wysokości od 24% do 33%. Jeśli po tym okresie ceny aktywów będą niższe od wartości początkowej, ubezpieczenie zakończy się zwrotem 100% zainwestowanego kapitału.

Aktywa, na których oparty został Nord 5 stars mają mocne fundamenty i solidne perspektywy wzrostu, nawet w krótkim okresie. Dlatego tak skonstruowaliśmy nasz nowy produkt, aby – dzięki zastosowaniu opcji auto call – zapewnić klientom możliwość uzyskania zysku już po roku, a w przypadku gorszej koniunktury – po 2 lub 3 latach. Wszystko to przy 100% ochronie kapitału. Jak pokazuje nasze doświadczenie nabywający cenią sobie tego typu rozwiązania. Jeden z naszych wcześniejszych produktów strukturyzowanych – Nord 5 plus – przyniósł klientom 12% nieopodatkowanego zysku już po roku – powiedziała Agnieszka Lipka, kierownik Zespołu Zarządzania Produktami Oszczędnościowo-inwestycyjnymi w banku DnB Nord Polska.

Nord 5 stars przygotowany został w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie we współpracy z towarzystwem ubezpieczeń na życie MetLife Amplico. Dzięki takiej konstrukcji klient jest objęty ochroną ubezpieczeniową na życie, nie płaci również podatku od zysków kapitałowych.

Minimalna składka to 10 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 25 maja – we wszystkich oddziałach banku DnB Nord. Przy inwestycji nie jest pobierana opłata manipulacyjna.

Źródło: DnB Nord