Nowy Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń

0
1079

Z dniem 1 września 2012 stanowisko Prezesa Zarządu PTU S.A. obejmie Pani Anna Włodarczyk-Moczkowska. Nowo powołana zarządzająca zastąpi Pana Olgierda Jatelnickiego, który w kwietniu br. po 4-letniej kadencji zrezygnował z pełnionej funkcji.

Włodarczyk-Moczkowska przez ostatnie lata pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu MTU Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., gdzie odegrała znaczącą rolę w budowaniu firmy, która stała się silnym graczem polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych.

– Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń przechodzi obecnie proces głębokich zmian i modernizacji. Przyjęta strategia zakłada długoterminowy, zrównoważony rozwój spółki zarówno w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych, jak i indywidualnych. – powiedział Jürgen Meisch, Przewodniczący Rady Nadzorczej PTU S.A. – Pani Włodarczyk-Moczkowska posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne zdobyte na polskim rynku ubezpieczeń detalicznych, które w pełni odpowiada założonym przez nas na najbliższe lata ambitnym celom. Jej styl zarządzania oraz kompetencje w zakresie sprzedaży i tworzenia produktów sprawiły, że była idealnym kandydatem do objęcia tego stanowiska. Jestem absolutnie przekonany, że Pani Włodarczyk-Moczkowska będzie z sukcesami kontynuować działania dążące do dalszego wzrostu PTU S.A.

Anna Włodarczyk-Moczkowska jest menedżerem z 17-letnim doświadczeniem w branży finansowej i ubezpieczeniowej. Od 1998r. roku była związana z grupą Ergo Hestia, w tym od 2001 roku z MTU Moim Towarzystwem Ubezpieczeń S.A. gdzie piastowała stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego (1995) oraz Szkoły Głównej Handlowej (1996). W 2010 roku została uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Do 1 września b.r. obowiązki Prezesa Zarządu podzielone są pomiędzy pozostałych Członków Zarządu Spółki.: Wolfganga Bacha, Artura Stępnia i Adama Dwuleckiego.

Źródło: PTU S.A.