Ubezpieczenia Generali TU dostępne w InPost

0
1335

InPost Finanse – niezależny operator finansowy, należący do Grupy Integer.pl – podpisał z Generali T.U. S.A. kontrakt na sprzedaż ubezpieczeń w Oddziałach oraz w Punktach Obsługi Klienta InPost, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Spółka z Grupy Integer.pl zakłada, że w ciągu kolejnych 3 lat stanie się znaczącym graczem na rynku sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, który w 2014 roku może osiągnąć poziom 37,8 mld zł, z perspektywą wzrostu o 70% w okresie najbliższych 5 lat.

Umowa agencyjna zawarta między InPost Finanse a Generali T.U. S.A. obejmuje sprzedaż indywidualnych ubezpieczeń majątkowych, NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i turystycznych oraz pełny wachlarz produktów komunikacyjnych. W ofercie znajdą się również ubezpieczenia korporacyjne: majątkowe, OC i transportowe. Ponadto, w ramach umowy Generali będzie promowało ofertę InPost Finanse w sieci Multiagencji współpracujących z ubezpieczycielem, które uzyskają możliwość oferowania usług pocztowych i finansowych Grupy Integer.pl, w tym także opłaty za rachunki, pożyczki finansowe oraz przekazy pieniężne krajowe i zagraniczne.

„Od lat skutecznie konkurujemy o udziały w rynku pocztowo–kurierskim i dynamicznie rozszerzamy swoje wpływy w branży usług finansowych. Jesteśmy przekonani, że współpraca, którą nawiązaliśmy z Grupą Generali – jednym z liderów na rynku ubezpieczeń zarówno w Europie, jak i w Polsce, wyróżniającym się bogatą historią oraz uznaniem klientów – to dla nas kolejny krok ku zwiększeniu skali działalności InPost Finanse. Rynek finansowy oraz ubezpieczeniowy coraz częściej doceniają możliwości szerokiego dotarcia do klienta, jakie oferuje sieć placówek i doręczycieli InPost” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

„Nasza współpraca ma szanse przynieść wymierne korzyści dla obu stron umowy. Po pierwsze w ramach ogłoszonej przed kilkoma dniami nowej strategii Generali w Polsce poszukujemy nowych kanałów i partnerów w dystrybucji naszych usług. Z tego też względu umowa z InPost Finanse znacząco poszerza możliwości rozwoju w sferze dystrybucji produktów, poprzez wykorzystanie dynamicznie rosnącej sieci placówek i doręczycieli InPost. Po drugie nasza współpraca może być też ciekawą wartością dodaną dla sieci multiagentów współpracujących z Generali, którzy zyskają możliwość oferowania nowoczesnych usług pocztowych InPost, zwiększając tym samym zarówno liczbę swoich Klientów, jak i liczbę interakcji z naszymi wspólnymi – trójstronnie – Klientami (Generali-multiagencje-InPost). Przystąpienie do współpracy z InPost oznacza zatem szansę na zwiększenie przychodów naszych partnerów, oraz podniesienie rozpoznawalności marki na lokalnych rynkach oraz rozwój kompetencji w nowych obszarach biznesowych” – mówi Artur Olech, Prezes Zarządu spółek Grupy Generali Polska.

Sztandarowymi usługami InPost Finanse są elektroniczne produkty finansowe: e-faktura multioperatorska oraz mobilne płatności, włączone do portfolio spółki w 2010 roku. Aktualnie z opcji mobilnych płatności korzysta już 100 tysięcy klientów indywidualnych, dzięki czemu usługa osiągnęła już próg rentowności, a przez wdrożenie systemu do obsługi e-faktur spółka InPost Finanse pozyskała kolejnych 250 tysięcy klientów.

Źródło: Grupa Generali Polska