Ubezpieczenie Ochrony Prawnej Wierzytelności wesprze Twoją firmę

0
1242

Dane pochodzące z Monitora Sądowego i Gospodarczego nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że sądy gospodarcze w styczniu 2013 roku ogłosiły upadłość aż 86 firm, czyli o 7,7 procent więcej niż w grudniu 2012 i 30,3 procent więcej niż przed rokiem (66). Co więcej utrzymuje się tendencja wzrostowa ilości upadłości i jak wynika z prognoz to nie koniec złej tendencji.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych już w zeszłym roku prognozowała, że w całym 2013 roku liczba upadłości przekroczy 1300 przedsiębiorstw (+49,7% rok do roku). Poprawa i zatrzymania tej złej sytuacji może zmienić się dopiero w drugiej połowie 2013 roku. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Jedną z bardzo istotnych jest niewypłacalność kontrahentów. Ten czynnik jest szczególnie istotny dla małych i średnik przedsiębiorstw, które są bardzo wrażliwe na wszelkie zachwiania płatności. Nawet niewielkie zaległości mogą powodować utratę płynności finansowej.

Okazuje się, że przedsiębiorca nie musi być bezradny. Dzięki unikalnemu rozwiązaniu, jakim jest Ochrona Prawna Wierzytelności, dostępnemu w ramach Concordia Biznes może ono wspomóc i uchronić przed upadłością firmy mające problemy z kontrahentami.

– Na rynku jest wyraźne zapotrzebowanie na taki właśnie produkt dla klienta z sektora MSP. Ma na to wpływ sytuacja gospodarcza. W ciągu ostatnich trzech lat okres spłaty należności w sektorze przedsiębiorstw wydłużył się średnio o tydzień, wzrosła też ilość upadłości firm – mówi o przesłankach stworzenia produktu OP Wierzytelności, Joanna Namerła, Menedżer Produktów dla Instytucji Finansowych Concordia Ubezpieczenia – Od momentu wprowadzenia tego rozwiązania obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony Klientów.

Ubezpieczony w ramach OP Wierzytelności może zwrócić się o porady prawne związane z niewypłacalnością kontrahentów i prowadzoną działalnością gospodarczą. Przykładów zastosowań polisy jest wiele, wystarczy jednak przytoczyć bardzo charakterystyczny. Jeden z kontrahentów właściciela hurtowni, zalega z płatnościami za fakturę. Ma on możliwość zwrócenia się po poradę do prawnika, by pomógł mu w odzyskaniu pieniędzy od nieuczciwego partnera. Wykupując polisę z OP Wierzytelności można liczyć także na pomoc przy windykacji należności, zarówno na drodze polubownej jak i sądowej. Można również skorzystać z profesjonalnych raportów handlowych, dzięki którym zweryfikuje się kontrahentów i sprawdzi ich kondycję finansową w przypadku gdy np. jeden z wieloletnich partnerów nagle zaczął spóźniać się z płatnościami. Ubezpieczony może sprawdzić, czy jego klient nie popadł w ostatnim czasie w kłopoty finansowe.

– W ramach ubezpieczenia Ochrony Prawnej Wierzytelności klient otrzymuje szeroki wachlarz usług, wspierających go w przypadku niewypłacalności jego kontrahentów – mówi Joanna Namerła.- Usługi te występują w niespotykanej do tej pory kombinacji i polegają m.in. na udzieleniu telefonicznej porady lub pisemnej opinii prawnej, sporządzeniu wezwania do zapłaty czy pozwu.

Niezaprzeczalną zaletą tego unikalnego produktu jest również to, że Concordia współpracuje jedynie z najlepszymi specjalistami na rynku w zakresie windykacji należności, a także profesjonalnymi kancelariami prawnymi. Usługi prawnika w tak szerokim zakresie są niezwykle istotne właśnie dla sektora MSP. Właściciele małych firm nie mają środków by zatrudnić prawnika na etacie, czy też wynająć kancelarię prawną, a i usługi firm windykacyjnych często przerastają możliwości finansowe. W tej sytuacji Ochrona Prawna Wierzytelności może być jedynym ratunkiem przed upadłością firmy.

– Concordia Biznes wraz z Ochroną Prawną Wierzytelności jest przeznaczona dla Klientów, dla których liczy się pewność i solidność ochrony. Ubezpieczenie ponadto zapewnia odpowiednie warunki ochrony dla przedsiębiorców z sektora MSP, niezależnie od formy prowadzonej działalności gospodarczej – mówi Jacek Chojnacki, Menadżer Produktów dla Podmiotów Gospodarczych, Concordia Ubezpieczenia.

Tylko solidnie zabezpieczona firma może w trudnych warunkach przetrwać na rynku. Nie zawsze wystarczają jednak środki jakie posiada na przetrwanie, szczególnie w momencie kiedy kontrahent uporczywie odmawia uregulowania faktur. Wielu przedsiębiorców w takiej sytuacji jest bezsilnych. Inwestując jednak zawczasu w niewygórowaną składkę od 149 złotych można uchronić się dzięki pomocy prawnika od najgorszego, czyli od upadłości firmy.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia