Ubezpieczenie od następstw zachorowania na nowotwory kobiece w AIG

0
1203

AIG oferuje specjalne ubezpieczenie od następstw zachorowania na nowotwory kobiece. Posiadaczka polisy „Szansa” otrzymuje pełne odszkodowanie już w momencie zdiagnozowania raka. Ubezpieczenie oferowane jest kobietom między 20 a 59 rokiem życia.

Konstrukcja produktu i zasada jego działania są bardzo proste. Przede wszystkim ubezpieczenie „Szansa” jest produktem typu standalone. Oznacza to, że aby zawrzeć umowę ubezpieczenia nie trzeba wykupywać żadnej innej polisy w AIG. Nie jest ona powiązana z innymi produktami np. polisą NNW.

Po drugie, ubezpieczenie działa na zasadzie „jest diagnoza lekarska, jest decyzja ubezpieczyciela”. Świadczenie – nawet do 100 000 złotych – jest wypłacane natychmiast, co w praktyce oznacza 5 dni od dostarczenia odpowiedniego dokumentu od lekarza. Jest też wypłacane w całości i może być przeznaczone na dowolny cel.

Dopiero rozmawiając z naszymi klientkami dowiedzieliśmy się, co tak naprawdę oznacza diagnoza: nowotwór – dla kobiety, jej rodziny, dzieci i przyjaciół. Chcieliśmy, aby ubezpieczenie „Szansa” działało szybko i w jak największym stopniu minimalizowało stres. Bo w przypadku choroby nowotworowej czas jest najważniejszy” –mówi Anna Stępniak, Menedżer ds. Sprzedaży Bezpośredniej w AIG.

W przypadku „Szansy” diagnoza raka oznacza dla posiadaczki polisy wypłatę gotówki, którą można przeznaczyć na dodatkowe leczenie, ale także na inne cele np. na opiekunkę, która zajmie się dziećmi podczas, gdy kobieta jest w czasie rekonwalescencji po przebytej operacji. Priorytetem jest dla nas zwiększenie komfortu ubezpieczonej podczas tych trudnych chwil, a potrzeby są przecież bardzo indywidualne” – dodaje Anna Stępniak.

Ubezpieczenie „Szansa” można kupić przez telefon. AIG nie zbiera dokumentacji medycznej klientek – polisa jest wystawiana jedynie na podstawie deklaracji zakupu przez telefon, przy czym obowiązuje 90-dniowy okres karencji. Dostępne są trzy pakiety (Srebrny, Złoty, Platynowy), które różnią się sumą gwarancyjną i wysokością miesięcznych składek. W trakcie trwania umowy nie zmienia się wysokość składki, nawet jeśli posiadaczka polisy przekroczy kolejny próg wiekowy.

Warto wspomnieć, że posiadaczka polisy „Szansa” otrzymuje również świadczenie z tytułu przeprowadzonej operacji, które wynosi do 30 000 złotych. Łączna wartość świadczeń (wraz z natychmiastową wypłatą po diagnozie) może więc sięgać 130 000 złotych.

Szansa” w skrócie – wyróżniki oferty:

  • Ubezpieczenie typu standalone
  • Natychmiastowa wypłata świadczenia w momencie diagnozy – w jednej transzy, w ciągu 5 dni
  • Niezmienna składka miesięczna, nawet w przypadku kiedy, ubezpieczona przekroczy kolejny próg wiekowy

Dodatkowym elementem pakietu „Szansa” jest ubezpieczenie na wypadek utraty torebki w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku. Ochroną objęta jest torebka, a także jej zawartość – klucze czy karty płatnicze.

Źródło: AIG