Kalkulatory OC – czy warto korzystać?

0
1576

Dróg prowadzących do wyboru ubezpieczenia OC jest kilka. Niestety, nie każda jest właściwa. W wielu przypadkach kierowcy są zadowoleni, jeżeli znajdą ubezpieczenie w cenie niższej od dotychczasowego i nie zdają sobie sprawy, że mogliby mieć jeszcze tańsze OC, jeśli nie ulegliby sugestiom płynącym z wszędobylskich kolorowych reklam.

oc-i-ac

Najczęstsze błędy dokonywane przy wyborze

Osoby niekorzystające z kalkulatorów OC skazane są na poszukiwania ubezpieczeń własnymi, często błędnymi drogami. Wśród najczęściej występujących grzechów osób zainteresowanych zmianą polisy można wyodrębnić:

    • Zaniechanie – wiele osób nie zadaje sobie trudu i nie szuka nowego ubezpieczenia, sugerując się „niską ceną” swojego OC. Gdy brakuje rozeznania co do aktualnych cen, wybór w takim wypadku ogranicza się do biernej postawy ubezpieczającego, która sprowadza się do oczekiwania na powiadomienie o przedłużeniu polisy.
    • Uleganie sugestiom rodziny i znajomych – praktyka, która w żaden sposób nie jest miarodajnym wyznacznikiem wartości ubezpieczenia. Dość powiedzieć, że składka ubezpieczenia OC zależy od wielu złożonych czynników, których to danych może dostarczyć jedynie osoba kupująca polisę.
    • Wizyta od agenta do agenta – na rynku ubezpieczeń samochodowych działa kilkanaście firm, które oferują polisy OC. Osoba chcąca poznać wszystkie propozycje, musi dysponować naprawdę dużą ilością czasu.

 

Kalkulator OC tylko na  porównywarce cen

Ideą przyświecającą działaniu każdego dobrego kalkulatora OC jest różnorodność rozumiana pod względem prezentowania palety produktów, a nie tylko wybranych pozycji. Z racji faktu, iż kryterium wyboru decydującym o atrakcyjności ubezpieczenia OC jest jego cena, powinna więc być ona podstawą do stworzenia listy wyników, dzięki której będzie można ocenić faktyczną wartość polis. Dużym atutem kalkulatorów OC jest też szybkość działania i oszczędność czasu, ponieważ ankietę wypełnia się tylko raz, a na wyniki porównania czeka dosłownie chwilę. Wykorzystując porównywarkę ubezpieczeń okurka.pl mamy możliwość kontaktu z agentem lub po prostu przejścia do podpisania wybranej oferty w trybie online.

Na jakie oszczędności można liczyć, korzystając z kalkulatora OC umożliwiającego porównywanie ofert ubezpieczycieli? Wystarczy zwrócić uwagę na rozrzut cen proponowanych polis dla swojego samochodu – często różnice pomiędzy najdroższą a najtańszą z ofert sięgają poziomu 100%.