Cztery kroki do ubezpieczenia samochodu przez Internet [PORADNIK]

0
1932

Krok 1: wybierz polisę

Większość serwisów internetowych towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na szczegółowe określenie zakresu polisy. Zdaniem kupującego jest zatem dokładne określenie własnych oczekiwań względem ubezpieczenia. Czy polisa ma obejmować wyłącznie OC, czy niezbędne jest również AC? Czy ma zasięgiem obejmować całą Europę, czy ochroną mają zostać objęte szyby i wyposażenie, czy wyłącznie ma być to ubezpieczenie od kradzieży?

Kupując Autocasco dobrze jest także zastanowić się nad  możliwością zniesienia amortyzacji oraz ewentualną wysokością wkładu własnego. Od tego będzie zależeć m.in. sposób likwidacji szkody.

Krok 2: wybierz ubezpieczyciela

Eksperci radzą, by oferty ubezpieczeń porównywać na dwa sposoby – z użyciem popularnych porównywarek internetowych oraz samodzielnie. Narzędzia online są przydatne, ponieważ po wprowadzeniu danych samochodu i kierowcy analizują nawet kilkanaście ofert na raz. Dzięki temu można wybrać nie tylko najkorzystniejsze cenowo ubezpieczenie, ale również takie, które najbardziej odpowiada określonym wcześniej wymaganiom.

Przed wyborem TU warto rozeznać się także, w jaki sposób dana firma obsługuje polisy. Idealnie jest, kiedy możliwa jest rozmowa telefoniczna lub zgłoszenie szkody online – brak konieczności zgłaszania się w oddziale jest bardzo wygodny. W niektórych sytuacjach może także znacznie ułatwić życie.

Krok 3: sprawdź szczegóły

Zakup polisy samochodowej przez Internet niewiele różni się od tradycyjnych zakupów on-line. Warto zatem kierować się podobnymi zasadami. Przed transakcją warto upewnić się m.in. czy strona internetowa jest bezpieczna, czyli czy korzysta z bezpiecznego protokołu transmisji danych. Można to rozpoznać po symbolu zamkniętej kłódki, która wyświetla się tuż przed adresem strony internetowej.

Krok 4: wypełnij formularz

Teraz wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej wybranego towarzystwa oraz opłacić składkę. Ubezpieczenie samochodu przez Internet zacznie obowiązywać w dniu wskazanym w umowie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.mtu24.pl/