Ponad 44 tyś nowych członków w Generali OFE

0
984

31 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku losowanie przeprowadzone przez ZUS przydzielające członków do otwartych funduszy emerytalnych. W losowaniu wzięły udział cztery cztery fundusze, do których przydzielono łącznie 177 097 klientów. Generali po losowaniu powiększyło liczbę swoich członków o 44 274 osoby.

W losowaniu uczestniczą 4 fundusze, które dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych zdobyły wyższe niż średnia stopy zwrotu i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich funduszy. Z losowania wyłączone zostały trzy największe, pod względem liczby członków, fundusze emerytalne.

W wyniku losowania Generali OFE, PKO BP Bankowy OFE oraz AXA OFE pozyskały po 44 274 klientów, zaś do Allianz Polska OFE przydzielonych zostało 44 275 ubezpieczonych.

Nasz fundusz kolejny już raz brał udział w losowaniu nowych członków, co powoduje, że Generali OFE jest nadal jedynym funduszem na rynku, który dzięki polityce zarządzania aktywami i stabilnym wynikom inwestycyjnym brał udział we wszystkich dotychczasowych losowaniach przeprowadzanych przez ZUS.” – mówi Rafał Markiewicz, członek zarządu Generali PTE.

Generali OFE kilkakrotnie był już nagradzany za wielokrotne bardzo dobre wyniki inwestycyjne przez popularne media opiniotwórcze. W 2010 r. Generali OFE zajmował czołowe pozycje w zestawieniach 3-letnich stóp zwrotu publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powszechne Towarzystwo Emerytalne Generali w ubiegłym roku zostało drugi raz z rzędu laureatem zestawienia Najlepszych Instytucji Finansowych, które przygotowała redakcja dziennika „Rzeczpospolita”(22.06.2011r.), a w styczniu 2012 r. znalazło się na szczycie rankingu najlepszych funduszy emerytalnych „Gazety Wyborczej” (17.01.2012r.).

źródło: Generali