Ubezpieczenie na życie z UFK od ING Życie i Alior Bank

0
1194

Ruszyła subskrypcja na ubezpieczenie na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Inwestycja w Ropę”. Produkt został przygotowany przez ING Życie oraz Alior Bank i do 20 lipca będzie dostępny dla wszystkich klientów banku.

„Inwestycja w Ropę” to produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze 100% gwarancją kapitału w dniu wykupu. Jest to więc produkt dla klientów szukających bezpiecznych form inwestowania. Klient dostaje możliwość zarabiania na wzroście ceny ropy przy 18-miesięcznym horyzoncie inwestycyjnym. Minimalna kwota zapisu to 3 000 zł.

„Decydując się na produkt „Inwestycja w Ropę” klient nie musi bać się ryzyka kursowego, ma zapewnioną gwarancję kapitału w dniu wykupu oraz możliwość wycofania się z inwestycji raz w miesiącu. Dodatkowo, klient zyskuje zabezpieczenie finansowe bliskich na wypadek śmierci oraz korzyści prawno-podatkowe – wskazanie dowolnej osoby uposażonej i wyłączenie wartości inwestycji z postępowania spadkowego” – mówi Danuta Żukowska, dyrektor Departamentu Bancassurance w ING Życie

„Oferowane naszym klientom rozwiązanie inwestycyjne posiada bardzo prostą konstrukcję, klienci partycypują w 80-100% we wzroście cen ropy naftowej. Jeżeli cena ropy w trakcie trwania inwestycji osiągnie 130% Poziomu Początkowego (Bariera) wówczas inwestor w dniu wykupu otrzyma kupon w wysokości od 5% do 7%. Bieżąca sytuacja na rynku ropy naftowej i oczekiwany okres inwestycyjny sprzyjają oferowanej inwestycji” – mówi Michał Hucał, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Alior Bank.

Subskrypcja na ubezpieczenie „Inwestycja w Ropę” trwa do 20 lipca 2012 roku. Produkt można nabyć w oddziałach Alior Banku.

Źródło: ING Życie