Kampania reklamowa IKE Getin Banku

0
1143

Getin Bank rozpoczął kampanię reklamową Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE). Głównym medium kampanii jest telewizja. Celem działań komunikacyjnych jest zwrócenie uwagi Polaków na możliwość oszczędzania bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych oraz promocja oszczędzania z myślą o emeryturze.

Najnowszy spot został stworzony w zabawnej konwencji making off, znanej już m.in.
z kampanii reklamowej Mistrz szewc z Tczewa promującej lokaty banku. Również i tym razem akcja toczy się na planie filmowym. Piotr Fronczewski na prośbę reżysera stara się podkreślić fakt, że jeśli nadal istnieje sposób na oszczędzanie bez podatku, to dlaczego z niego nie skorzystać.

Nowa kampania reklamowa Getin Banku to kolejny etap wprowadzania nowej strategii marketingowej mającej na celu zachęcanie klientów  do aktywności w poszukiwaniu bardziej atrakcyjnych rozwiązań finansowych. twierdzi Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Banku odpowiedzialny m.in. za komunikację marketingową. Jest wiele sposobów na efektywne oszczędzanie, Getin Bank podpowiada co zrobić, żeby zarobić więcej niż dotychczas dodaje.

Za kreację odpowiedzialna była Agencja BARDZO, natomiast produkcję powierzono domowi produkcyjnemu Banana Split. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Media Vest. Spoty emitowane są w stacjach ogólnopolskich: Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TVN, TVP Info, TVN7 i TV4 oraz w najlepiej dopasowanych do grupy docelowej stacjach tematycznych

Indywidualne Konto Emerytalne Getin Banku to rozwiązanie dla wszystkich, którzy troszczą się o swoją przyszłość na emeryturze i jednocześnie cenią proste, a zarazem atrakcyjnie oprocentowane produkty finansowe. Na IKE co roku można odłożyć na przyszłą emeryturę równowartość aż trzech średnich pensji krajowych w 2012 roku to ponad 10 000 zł. Zyski z tych środków zwolnione są z podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu warunków określonych w ustawie o IKE, m.in. po ukończeniu przez Klienta 55/60 lat. IKE z gwarantowanym przez okres 10 lat oprocentowaniem odpowiadającym zyskowi z lokaty z roczną kapitalizacją odsetek o oprocentowaniu 9% w skali roku (pod warunkiem wypłaty z IKE po spełnieniu warunków określonych w ustawie o IKE), jest obecnie jedną z najatrakcyjniejszych tego typu ofert na rynku. Aby móc się nią cieszyć, wystarczy oprócz Indywidualnego Konta Emerytalnego skorzystać z oferty ROR oraz planu regularnego oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość lub Skuteczne Oszczędzanie (z minimalną składką miesięczną w wysokości 1000 zł).

Oferta Banku dostępna jest w trzech wariantach, gwarantujących klientom unikalne korzyści. Osoba decydująca się na IKE w Getin Noble Banku otrzymuje promocyjnie oprocentowany produkt (5,27% w skali roku przez 5 lat, co w przypadku spełnienia wymogów ustawowych zwolnienia z podatku Belki odpowiada tradycyjnej lokacie bankowej oprocentowanej 6,51%).

Źródło: Getin Noble Bank